Jednym z naszych innowacyjnych rozwiązań jest powłoka, która tworzy struktury przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Struktura taka jest aktywna przez 12 miesięcy i dokonuje stałej dezynfekcji powierzchni na którą jest nałożona, niszcząc wszelkie drobnoustroje w tym koronawirusa SARS-COV-2. Nasze zabezpieczenie to zaawansowane technologicznie nanocząsteczki tworzące powłokę ochronną aktywnie działającą na każdej powierzchni w wyniku czego wirusy, bakterie, grzyby i inne drobnoustroje zmieniane są w nieszkodliwy tlenek węgla i parę wodną.

Raz zaaplikowana powłoka przez firmę residport DEZYNFEKUJE NIEUSTANNIE PRZEZ MINIMUM 1 ROK. Na co dajemy 12 MIESIĘCY GWARANCJI. Powierzchnia na której została zaaplikowana powłoka pozostaje niemal sterylna, a cały proces jest w pełni bezpieczny dla zdrowia i środowiska. Każda powierzchnia na którą nasi specjaliści zaaplikują powłokę ochronną staje się powierzchnią bakteriobójczą, grzybobójczą i biobójczą. Powłoka jest bezbarwna, bezwonna, niewidoczna dla oka. Oczyszcza powietrze, neutralizuje zapachy, likwiduje wszelkie LZO (lotne związki organiczne), pochłania promienie UV. Dezynfekuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez aż 12 miesięcy, bez potrzeby używania innych środków dezynfekcyjnych.

Dzięki firmie residport można zabezpieczyć każde miejsce przed wirusami, bakteriami, pleśnią i alergenami oraz ochronić ludzi i ich zdrowie przed wirusem SARS-COV-2 lub innymi mutacjami koronawirusów, podnosząc przy tym standardy czystości do najwyższego poziomu. Przed aplikacją powłoki wykonujemy badania mikrobiologiczne oraz szereg prac czyszczących i specjalistyczne przygotowanie podłoża pod powłokę. Następnie nakładamy kilka warstw powłoki, która na koniec jest utwardzana specjalistycznymi lampami. Wybranie prawidłowego składu jest planowane przez naszych inżynierów zgodnie z warunkami i wymaganiami środowiska. Po aplikacji powłoki w czasie trwania 12 miesięcznej gwarancji ponownie przeprowadzamy badania mikrobiologiczne na zaaplikowanych powierzchniach. Działanie naszego rozwiązania jakim jest powłoka antywirusowa spełnia normy Antybakteryjne ISO 22196, Antywirusowe ISO 21702 oraz ISO 20645, 14119 a jej skuteczność potwierdziły liczne badania jednostek notyfikowanych.

Powłoka którą stosujemy zapewnia bardzo istotną funkcję oczyszczania powietrza ze smogu i spalin (rozkładanie NOx). Zastosowanie powłoki jest wyrazem odpowiedzialnego ekologicznego podejścia do środowiska i działaniem prospołecznym, pozwala utrzymać budynek lub inne konstrukcje nie tylko w czystości i zmniejszyć znacząco koszty utrzymania i konserwacji, ale również jest elementem odpowiedzialnego, ekologicznego myślenia o nieruchomościach – mniej chemii, więcej zdrowego powietrza. Budynki pokryte naszą powłoką spełniają właśnie te oszczędne i ekologiczne funkcje.

Powłoka z residportu ma działanie oczyszczające powietrze –100m2 powierzchni pokrytych powłoką oczyszcza tyle powietrza co 30 dużych drzew liściastych!

Badania wykonane przez Polską Akademię Nauk wykazały, iż powierzchnie pokryte naszą powłoką cechuje wysoka zdolność redukująca stężenie tlenków azotu (>76,5%), znacznie przekraczająca średnie wartości obserwowane dla tego typu materiałów. Powierzchnie pokryte powłoką samo-oczyszczającą są chronione przed kurzem, kwaśnymi deszczami i zanieczyszczeniami powietrza, w tym zanieczyszczeniami organicznymi, takimi jak olej w powietrzu czy lekkie graffiti. Dzięki właściwościom antystatycznym ogranicza się przyklejanie pyłu i innych drobinek. Powstrzymuje wzrost pleśni czy glonów. Dodatkowo powłoka likwiduje zanieczyszczenia chemiczne w powietrzu (np. spaliny samochodów NOx, formaldehyd, benzen, lotne związki organiczne). W ten sposób aktywnie walczy ze smogiem. Ma także właściwości pochłaniające i chroniące przed promieniowaniem UV. Tlenek tytanu zawarty w powłoce absorbuje światło UV. W okresie letnim wpływa na zmniejszenie zużycia energii do chłodzenia pokrytego nią budynku.

Korzystanie z powłoki samo-oczyszczającej to: ekologiczna, społeczna odpowiedzialność i znaczące oszczędności oraz bezpieczeństwo utrzymania estetyki budynku przez wiele lat.

Powłoka Samoczyszcząca z residportu to proste rozwiązanie do stosowania na jachtach, łodziach, budynkach, obiektach przemysłowych, kostce brukowej, betonie, metalu jak również obiektach zabytkowych. Specjalistyczne zaaplikowanie naszego środka tworzy powłokę hydrofilową zabezpieczającą powierzchnię. Dzięki fotokatalitycznemu utlenianiu wszelkich zanieczyszczeń organicznych wystarczy sam deszcz, aby zmyć brud z wszystkich zabezpieczonych powierzchni. Właściwości te powodują, że przeszklenia czy tynki budynków nie muszą być czyszczone przez wiele lat, co znacząco wpływa nie tylko na koszty ich utrzymania ale utrzymuje je w niezmienionej estetyce. Samoczyszcząca się powłoka z residportu ma działanie oczyszczające powietrze -100m2 powierzchni pokrytych powłoką oczyszcza tyle powietrza co 30 dużych drzew liściastych! Blokuje powstawanie grzybów i pleśni. Zalecana jest także w konserwacji i zabezpieczaniu obiektów zabytkowych. Może być stosowana na każdym podłożu, nie odbarwia i nie zmienia struktury materiału.

Powłoka samoczyszcząca z residportu to fotokatalityczna powłoka samooczyszczająca oparta na nanotechnologii, która w naturalny sposób chroni budynki i środowisko, wykorzystuje naturalne światło do wywołania reakcji chemicznych. Po nałożeniu powłoki, na jej powierzchni wytwarzane są reaktywne formy tlenu, które “spalają” wszelkie zanieczyszczenia organiczne przenoszone w powietrzu zamieniając je w nieszkodliwy tlenek węgla i parę wodną. Dzięki funkcji hydrofilnej oraz antystatycznej pozostała część nieorganicznych zanieczyszczeń jest zmywana wodą z opadu deszczu. Oznacza to znaczące oszczędności w zarządzaniu obiektami, albowiem mycie elewacji staje się zbędne. Elewacja „myje” się sama. Trwałość takiej powłoki wynosi do 15 lat.

Powłokę z residportu można stosować na szklanych fasadach budynku, tynkach mineralnych i innych elewacjach, np. kamiennych, oknach, dachach, kostce brukowej, betonie, cegłach, metalach, panelach słonecznych, obiektach zabytkowych, pomnikach itp.

Samoczyszcząca powłoka z residportu jest innowacyjnym połączeniem cech superhydrofilowych, fotokatalitycznych i antystatycznych. Naniesienie nanopowłoki na powierzchnię budynku sprawia, iż powierzchnia ta staje się antystatyczna (kurz i pył nie są przyciągane do powierzchni budynku). Powłoka nie powoduje zmiany koloru ani struktury materiału, na który została naniesiona. Nasza nano-powłoka stanowi przełom w dziedzinie ochrony obiektów zabytkowych. Dzięki jej zastosowaniu zapobiegamy powstawaniu grzybów, pleśni oraz glonów na fasadach zabytków. Dzięki temu nie ma już konieczności czyszczenia chemicznego ani wysokociśnieniowego szkodzącego zabytkowym nieruchomościom i pomnikom.

Powłoka pozwala na utrzymanie nowego i czystego wyglądu nieruchomości i ruchomości, zabezpiecza powierzchnie przed kurzem, kwaśnym deszczem oraz zanieczyszczeniami z powietrza, chroni środowisko poprzez zmniejszenie zużycia wody i chemii czyszczącej, zapobiega postojowi wody deszczowej, absorbuje promienie UV i zabezpiecza kolor oraz obniża temperaturę we wnętrzu nieruchomości, rozkłada organiczne zanieczyszczenia na powierzchni (np. oleje, lekkie graffiti, ptasie odchody), oczyszcza zanieczyszczenia powietrza w pobliżu i na powierzchni (np. spaliny samochodowe NOx, formaldehyd, benzen, VOCs), ogranicza porost pleśni lub glonów.

Brud i inne zanieczyszczenia osadzają się na jachcie/łodzi.

Światło aktywuje powłokę która poprzez właściwości fotokatalityczne rozkłada zanieczyszczenia oraz trujące tlenki azotu (smoginfo: Polska Akademia Nauk przeprowadziła badania na naszej powłoce potwierdzając aż 78% redukcję tlenków azotu w czasie rzeczywistym. Oznacza to zdrowsze powietrze dla użytkowników jachtów i łodzi.)

Sam deszcz wystarczy aby zmyć drobne pozostałości.

Powłoka jest aktywna nawet do 10 lat poprawiając jakość powietrza oraz utrzymując jacht wolny od zabrudzeń, alg, mchu i innych organicznych porostów.

Aplikacja

Nanoszenie powłoki fotokatalitycznej na dowolną powierzchnie ( w tym na jachty i łodzie)

Kontaminacja

Wirusy i Bakterie nanoszone są przez dotyk lub powietrze.

Aktywacja

Światło aktywuje powłokę od residport.

Rezultat

Higieniczne, bezpieczne i czyste powierzchnie. Oczyszczanie foto katalitycznie odbywa się w trybie ciągłym nawet przez 12 miesięcy.

Budynki
Sklepy
Domy
Przystanki
Zabytki
Place Zabaw
Boiska / Orliki
Stacje
Autobusy
Klamki
Kostki
Wózki
Tramwaje
Jednoślady
Samochody
Helikoptery
Biletomaty
Panele FV
Łodzie / Jachty
Urządzenia
Wirusami
Bakteriami
Alergenami
Smogiem
Grzybami
Porostami
NOX
Brudem
Kurzem
Zapachami
Deszczami
Promienie
Oczyszczają powietrze
Antywirusowe
Oszczedzają wodę
Chronią zdrowie
Oszczędzają pieniądze
Oszczędzają energię
Anty UV
Rozkładają brud
Chronią środowisko
Przeciw alergiom
Przeciw glonom
Hydrofilowe
Antystatyczne
Ekologiczne
Bezpieczne
Długotrwałe
15

15 lat gwarancji

Na nasze realizacje udzielamy nawet 15 letnich gwarancji

1 400

1 400 realizacji

Doświadczenie w wykonywaniu innowacyjnych zabezpieczeń

4 127

4 127 badań

Przeprowadzamy różnorodne innowacyjne badania

127000

127 000 m2

Wiele tysięcy m2 zabezpieczonych przez residport

101%

101 % residportu

Wkładamy 101% zaangażowania i rzetelności

Umów audyt oraz przygotowanie oferty
Nasi specjaliści przeprowadzą szczegółową analizę Państwa potrzeb i wymagań. Proces jest szybki, wygodny i dostosowany do Twojego harmonogramu, gwarantując kompleksowe rozwiązania dostosowane do Państwa.
Umów badania mikrobiologiczne
Wykonujemy badania mikrobiologiczne czystości powierzchni. Pobieramy odciski agarowe hodowlane oraz wymazy z reagentami. Badania są systematycznie i szczegółowo raportowane. Wykonujemy badania ATP i CFU, stężenie pyłów PM1, PM2,5 i PM10, a także formaldehydów i lotnych związków organicznych. Dodatkowo prezentujemy jakość powietrza w skali AQI oraz temperaturę i wilgotność powietrza. Przy każdym audycie oraz realizacji aplikacji powłoki, badamy gęstość strumienia świetlnego padającego na daną powierzchnię w celu określenia najlepszego doboru zastosowanej powłoki do panujących warunków środowiskowych.

zabezpieczenia przed wirusami, bakteriam i drobnoustrojami,

zabezpieczenia, które filtrują i oczyszczają powietrze,

zabezpieczenia przed brudzeniem i graffiti,

zabezpieczenia przed smogiem, promieniowaniem
i nieprzyjemnym zapachem,

zabezpieczenia przed grzybami, porostami, pleśnią i innymi mikroorganizmami,

wszystkie nasze zabezpieczenia chronią życie i zdrowie ludzi oraz niosą szereg korzyści i oszczędności.

kilku spośród licznego grona zadowolonych klientów

Poniedziałek

09:00 - 20:00

Wtorek

09:00 - 20:00

Środa

09:00 - 20:00

Czwartek

09:00 - 20:00

Piątek

09:00 - 20:00

Sobota

09:00 - 20:00

Niedziela

Nieczynne

Zapraszamy do residportu. To miejsce stworzone jest specjalnie dla Państwa.

Porównaj